Jdi na obsah Jdi na menu
 


REP na ROBO

24. 6. 2007
Rozhodl jsem se sepsat moji strategii, se kterou jsem měl dosud největší úspěch, která je založena čistě na továrny a je vhodná jak na válčení, tak na farmu na konci. Že jsem s ní skončil v 40. věku na šestém místě je snad dostatečný důkaz o její kvalitě... Nejvhodnější je, pokud jste v ali sám (nebo 2 až tři členové) a jste předseda nebo zástupce, dá se tak ale hrát i ve větší ali. Teď tedy strategie:

Protekce a začátek věku
Protekci a začátek věku hraji podle svého návodu na protekci (viz. článek), takže zde začnu až popisem hry po revoluci na repku a dání fašismu.
Nabírání hlíny a pokroky
V této rané fázi věku, je nejdůležitější nabírat hlínu, aby bylo možné co nejrychleji udělat pokroky - tedy modifikované rostliny, genom, mafii a hlavně mechy a tajemství mozku. Po udělání těchto pokroků se zaměříte na expení genů a hodnosti, teď jde o to co nejrychleji nabrat hlínu a udělat tyto pokroky, bez kterých se skoro nedá válčit. Pokud můžete vyhlašovat války, vyhlašte si něco, kde bude hodně cílů na stejné prestiži jako jste vy nebo mírně vyše či níže, zatím nemá cenu se snažit udolávat silnější, ještě nejde o expy a hlavně na to nemáte geny. Ve válce se snažte neplýtvat moc koly, vždy jen několik tanků nebo partyzánů a dobyvák, po dobyváku nedopřipravujte armu, ale dopřipravte jí stavbou továren. Zároveň držte 5 až 10% zábavek a 10% až 15% vojenských základen. Energii a jídlo kupujte za prodané vojáky, později tanky a mechy. Kasárny už nestavte, budou stačit ty, co dobyjete, laborky většinou taky, jinak jich trochu postavte, nemá cenu ale produkci hnát nad 120 techů za kolo. Z technologií držte pouze hodně síly zbraní, polovinu rozvědky a vesmíru, automatizaci nad 170% a trochu rychlosti stavby. Takto válčete dokud nedáte všechny pokroky, ale nepřežeňte to s nabráním hlíny, ať nepřilákáte moc válek. Taky mějte v zásobě neustále min. 100 kol.
Válčení a expení
Jakmile uděláte všechny pokroky, je čas začít expit, hlavně geny. Důležitý bude hlavně U gen a stavitel, repce se taky hodí zbrojař. Do obrany zatím bude stačit stratég z útočného gena. Podrobný návod na expení a propouštění genů napíšu později. Teď něco o ideálních cílích. Pokud chcete mít z nočního tažení hodně expů, cíl musí být dostatečně vysoko (zezačátku stačí asi 1,5* vaší prestiže, čím budete mít lepšího gena, tím si můžete dovolovat na silnější cíle), musí mít slušnou hodnost (ideálně 1 až 2 pod váma, pokud chcete jít na nižší hodnost tak zvolte někoho s vyšší prestiží (2* a víc, ať se to vykompenzuje), dostatek mechovacího materiálu (ideální je hodně tanků, potom stíhy, potom mechy - ale zas je těžší projít - a nejméně expů je z vojáků) a slabého O gena a bonusy - to už ale bohužel nepoznáte. Když má ale cíl zase moc malý bonus, zničíte mu vše moc rychle a za chvíli není co mechovat, ideální je středně velký bonus a hlavně dost mechovacího materiálu. Pokud má cíl hodně malý bonus, neodpřipravujte ho, pokud ne, tak ideální je konev, kdyžtak partyzány, tanků je škoda, zničíte si tím mechovací materiál. Tanky se vyplatí dávat pokud jich má málo a mechovací materiál je jiného typu (stíhy a vojáci). Ještě o složení army - mějte hodně mechů, 1,5* až 2* počet mechů vojáků a trochu tanků - stihy a bunkry nemá cenu mít. Takto válčete až do pátku týden před revo na robo, mezitím dejte pokroky na 600k.
Přípravy na revo na robo
V pátek týden před revo na robo je čas začít nabírat hlínu (čtete správně, nabírat!) a stavět stavební firmy. Mechujte už méně, vybírejte cíle s hlínou, tankujte a dopřipravujte armu stavbou stavebních firem. Budete jich potřebovat tak 300. Tím začnete lézt nahoru prestiží, protože na revoluci, kterou budete dělat asi s 10k hlíny, bude potřeba dostatečná prestiž na nakoupení techů - min. 1200k. Před revo na robo zbořte hlínu na 10k (bořte hlavně kasárny a zábavní střediska, pokud to nebude stačit tak laborky), šetřete kola a pořiďte erko. Zkuste si taky dát nějaký ošklivý názor ať máte pokoj od válek.
Revo na robo
V pátek ráno si vyhlašte maximum war s cíly na hlínu. Odpoledne prodejte armu, nakupte techy (většinou se nejvíce vyplatí zemědělství), udělejte revo a znovu prodejte techy a zase kupte armu (něco nechte na provoz země během další odehrávky ať nemusíte koupenou armu znovu prodávat). A odteď už je to na vás, návod na hraní za robo naleznete v rubrice strategie.
Snad aspoň někomu tento návod pomůže, dal mi docela zabrat :)
SirIndy
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stíhy

(Pařížan, 11. 5. 2009 20:24)

Ahoj, k těm stíhům, jak jsi psal, že bunkry a stíhy není potřeba mít, tak po zavedení taktickýho náletu bych doporučoval malou úpravu - stíhy se hoděj, alespoň pár, na obranu (bunkry nemaj cenu když má člověk málo vojáků)...

bartolomej:

(SirIndy, 26. 6. 2007 14:54)

1) budovy, které po dobytí boříte a sami je nestavíte - vesnice, města, obchodní zóny, farmy, elektrárny
2) budovy, které po dobytí necháte, ale sami nestavíte - laborky, kasárny
3) budovy, které neboříte a sami stavíte - továrny, vojenské základny, záb. střediska (doporučuji okolo 10% středisek a 14% základen)

killa:

(SirIndy, 26. 6. 2007 14:53)

Vyplati, ten rozdil v te produkci tovaren za to stoji...

Diki

(pezolt, 28. 5. 2007 20:10)

diki za radu...akurat idem na ROBO teraz...chcel som ist z technokracie ale toto sa mi viac pozdava ;-)

generalove

(Killa, 9. 5. 2007 16:52)

vyplati se dat revoluci na robo z rep ked mam uz vyexpenych generalov a potom ich vsetkych stratim a dokonca potom ich zlepsovanie je o polovicu pomalsie???

pro velkou ali

(TiHiC, 3. 5. 2007 22:18)

kdyz si misto utocnyho gena do taktiky povedete ochranca/stratega a budete s nim i utocit tak muzete hrat takovouhle strategii i ve velky ali;) a kdyz budete mit jak U gena nacioanlistu+stavitela tak se vam bude hrat dobre:)jo a treti gen samozrejme zbrojar

dotaz

(bartolomej, 19. 4. 2007 17:37)

ja mam taky dotaz. kdyz si jel repku, nicil si otatni budovy za ucelem postaveni jen tovaren, nebo sis drzel i ty ostatni produkcni budovy co si dobyl? ted myslis mesta, zony, farmy, vesnice a elektrarny:-)

help pls

(Pr1or, 17. 4. 2007 19:13)

cau hele nemohl bys me kdyztak radit jak to udela tu robo protoze ja to tady si ce chapu ale neni to tak lehky kdyztak ti sem dam moje icq aby ses ozval diky moc:-)403053715thx

super

(n4tive, 22. 3. 2007 15:34)

super stranka a moc mi pomohl jeste sem prosííím napis jak hrat za robo jinak upne super stranka a myslis ze za rep je todle dobry slozeni army?
176v 20t 13s 11b 387m

Názor

(Tartas, na wg sir.smrt, 21. 3. 2007 16:42)

To mě dostalo hlavně todle: Dejte si taky nějaký ošklivý názor ať máte pokoj od war. Oškliví názor :-D :-D :-D ale jinak dobrej návod :-)

lovec:

(SirIndy, 10. 3. 2007 22:36)

jj, pokusim se, jeste v tom udelam nake upravy a dam tomu nakou strukturu, nebyl cas... a ja psal ze se to hodi hlavne do malejch ali :)

Nadpis? jaky nadpis?

(lovec, 10. 3. 2007 19:30)

Chtelo by to ten text trosku strukturovat, je to strasna nudle a blbe se v tom orientuje ;)

Jinak navod dobry, ale imho v nejake velke ali, kde jsou tezke war nerealizovatelny :)